Kim jesteśmy?

O nas

30 lat tradycji w branży

Firma JAK powstała w roku 1989 na fali przemian ustrojowych jako spółka prawa handlowego CTH „JAK” Sp. z o.o. – wspólne przedsięwzięcie dwóch przyjaciół: Pana Janusza Jędrzejczyka i Pana Piotra Kukuły. Od nazwisk założycieli pochodzi również (wzorowana na anglojęzycznych) nazwa firmy – skrót JAK („Jędrzejczyk And Kukuła”).

Na początku lat ’90-tych spółkę opuszcza Pan Kukuła sprzedając swoje udziały nowemu wspólnikowi, a do firmy dołącza małżonka Pana Janusza, Anna Jędrzejczyk – finansista i specjalista handlu zagranicznego. Wkrótce, do „rodzinnego” już w tym momencie przedsiębiorstwa dołączają, zasilając je swoją wiedzą i doświadczeniem, także: Zenon Jędrzejczyk – senior, ojciec Pana Janusza, szanowany i przez wiele lat związany z branżą inżynier odlewnictwa oraz kuzyn, Dariusz Jędrzejczyk – specjalista metalurgii i odlewnictwa oraz wieloletni pracownik naukowy AGH i ATH (Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej). Umacniają Oni ekspercką pozycję przedsiębiorstwa na polskim rynku surowców przemysłowych i przyczyniają się do dalszego, dynamicznego rozwoju firmy.

Rozmowy Targi Kielce

Przełom XX i XXI wieku to także intensywne zmiany w naszej organizacji, zmienia się nazwa i siedziba przedsiębiorstwa, a do zgranego zespołu dołączają kolejne osoby. Niestety następne lata przynoszą ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, zapoczątkowany zapaścią na rynkach finansowych w USA, który dociera także do nas. Działa on jednak katalitycznie – powstaje firma JAK Sp. z o.o. w obecnej formie, kontynuująca tradycję i wiarygodność poprzedników.

Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy jednym z największych i najbardziej doświadczonych dostawców technologii oraz surowców przemysłowych dla metalurgii i odlewnictwa w Polsce, a nasi klienci skutecznie uczestniczą w dynamicznym rozwoju polskiego przemysłu, budując jego potęgę. Cieszymy się, że firma JAK Sp. z o.o. ma w tym procesie również swój udział.

Certyfikaty i wyróżnienia

gem_ISO_cert_sm
CWB_17_logo
RZF_logo

Obszary naszej działalności

icon

Metalurgia i odlewnictwo

Od 30 lat jesteśmy niezmiennie jednym z największych dostawców surowców oraz technologii dla przemysłu metalurgicznego w Polsce.

icon

Przemysł elektromaszynowy

Dostarczamy również surowce i technologie dla przemysłu elektromaszynowego.

Motoryzacja

Nasi kontrahenci wykonują najwyższej jakości produkty dla branży motoryzacyjnej.

Pertochemia

Oferowane przez nas materiały znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym.

Górnictwo

Jakość naszych surowców pozwala na zastosowanie ich przy produkcji najbardziej wymagających elementów.

Nasz zespół

 • Anna Jędrzejczyk

  CFO

  Dyrektor finansowy i specjalista handlu zagranicznego - żelazną ręką nadzoruje nasze środki pieniężne.

 • Janusz Jędrzejczyk

  Expert

  Założyciel pierwszego przedsiębiorstwa CTH ,,JAK'', inżynier i wizjoner - wspiera nas swoją wiedzą i doświadczeniem.

 • Dariusz Jędrzejczyk

  Expert

  dr hab. inż., prof. ATH
  Nasz ekspert metalurgii i odlewnictwa.

Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę.
BERTRAND RUSSELL
Jeśli pojmiesz, że starość ma mądrość za pokarm, pracuj w ten sposób w młodości, by starości twej nie brakło pożywienia.
LEONARDO DA VINCI
Człowiek własną pracą i wysileniem do wszystkiego dojść może.
ADAM MICKIEWICZ
Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości.
JAN PAWEŁ II
 • BERTRAND RUSSELL
 • LEONARDO DA VINCI
 • ADAM MICKIEWICZ
 • JAN PAWEŁ II