Maszyny i urządzenia odlewnicze

casting_machinery_opt_prgsv

PROGELTA

Odlewnicze systemy zalewania, sferoidyzacji drutem i modyfikacji żeliwa

Firma PROGELTA to synergia sił działających w przemyśle odlewniczym i automatyzacji. Powierzenie jej swoich projektów oznacza zawsze znalezienie najbardziej innowacyjnych rozwiązań metalurgicznych. Producent wykorzystuje globalny zasięg, do łączenia swojego doświadczenia z ciągłym doskonaleniem i unowocześnianiem. Pozwala to na bieżąco aktualizować oferowane technologie i przekazywać swoją cenną wiedzę zarówno niewielkim zakładom, jak i dużym grupom przemysłowym. Poniżej znajduje się portfolio producenta, z maszynami i urządzeniami odlewniczymi, które możemy Państwu zaoferować:

,,Zimna” zalewarka – Progelta LS

LS to automatyczny system zalewania bez podgrzewu metalu, zaprojektowany specjalnie w celu maksymalnego uproszczenia wszystkich etapów związanych z tym procesem. Urządzenie jest w zasadzie specjalną, wydajną termicznie kadzią wyposażoną w automatyczny system sterowania zatyczką oraz układ kontroli zalewania, oparty na kamerze wizyjnej i analizie obrazu. Połączenie tych zaawansowanych systemów zapewnia wysoką wydajność zalewania, zwiększając produktywność i obniżając koszty operacyjne. Link do anglojęzycznej strony producenta znajduje się TUTAJ.

Zimna zalewarka Progelta LS - dane techniczne:
Pojemność1500 kg
3000 kg
5000 kg
Grubość wymurówki200 - 240 mm
Przesuw wzdłużnySilnik elektryczny (włączany w razie potrzeby)
Przesuw prostopadły1100 mm (możliwe są inne wartości w razie potrzeby)
Automatyczne sterowanie zalewaniemSilnik bezszczotkowy BLDC sterujący zatyczką (PSD) i kamera wizyjna (PIC) obserwująca układ wlewowy
Napełnianie układu wlewowegokontrolowane przez system wizyjny (PIC)
Podajnik modyfikatora P7-05 na strugę ciekłego metaluinstalowany w zestawie z zalewarką
Zasilanie 3~ 400 V - 15kW
Temperatura zalewania1350 - 1450 °C
System ważeniazintegrowany

,,Gorąca” zalewarka induktorowa – Progelta GH

Z podgrzewem metalu i przeznaczeniem do żeliwa szarego – do przetrzymywania metalu w stanie ciekłym i do zalewania automatycznych linii formierskich. Piec wyposażony został w wysokowydajną cewkę induktora o częstotliwości sieciowej (50-60 Hz), zoptymalizowaną tak, aby przynosiła możliwie wysokie korzyści ekonomiczne w całym procesie. Konstrukcja wspierająca wyposażona w szyny stalowe spawane elektrycznie. Struktura (formy i wymiary) jest dostosowywana do ułożenia i wymiarów odlewni. Rama, która mieści i podpiera korpus pieca, umożliwia przesuwanie wzdłużne, poprzeczne i przechył pieca w celu opróżnienia. Link do anglojęzycznej strony producenta znajduje się TUTAJ.

Gorąca zalewarka Progelta GH - dane techniczne:
Induktor kanałowyCewka 2-fazowa o wysokiej sprawności. Moc znamionowa: GH5 = 200 kW, GH10 = 320 kW
(7 stopniowa regulacja mocy znamionowej)
Pojemność całkowitaGH5 = 7 ton, GH10 = 12 ton
Pojemność użytkowaGH5 = 5 ton, GH10 = 10 ton
System ciśnieniowyazot lub powietrze
Pokrywa kanału ładowaniaz cylindrem pneumatycznym
Syfon wlotowy i syfon wylotowyz kołnierzem - wymienne
Przechylaniehydrauliczne (opróżnianie 100% ciekłego metalu)
Ruch wzdłużny pieca1000 mm (lub inny na życzenie)
Posuw poprzeczny pieca600 mm (lub inny na życzenie)
Zasilanie3~ 400 V (50 - 60 Hz)
Sprawność elektryczna90%
Współczynnik mocy≥ 0,99
Chłodzeniewymuszony wentylatorem obieg powietrza (bez wody)
Dokładność systemu ważenia± 5kg
Typ zalewaniaprzerywany (do 560 form/godz.)
Nominalny przepływ metalu5 - 15 ton/godz.
Temperatura zalewania1320 - 1450 °C
Modyfikacja na strugę metalu (opcja)0,05 - 0,20 %

JML

Zautomatyzowane systemy wibracyjne i przenośnikowe do wybijania odlewów oraz do załadunku materiałów wsadowych. Kompletne stacje przerobu mas.

Założona w 1979 roku przez Jeana Michela Lavoisiera firma JML zlokalizowana we Francji i Niemczech specjalizuje się w kompleksowej realizacji projektów inwestycyjnych w obszarze maszyn i urządzeń odlewniczych zarówno dla metalurgii żelaza jak i aluminium.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia i będąc blisko klientów przy rozwiązywaniu ich problemów – oferuje przemyślane rozwiązania projektowe ze swojego ultranowoczesnego biura badawczo-rozwojowego, wysokojakościowe wykonawstwo we własnym zakładzie produkcyjnym oraz kompleksowy nadzór nad uruchomieniem i w efekcie oddaniem do użytku maszyn i urządzeń odlewniczych jak i kompleksowych instalacji.

Poniżej znajduje się portfolio producenta, z maszynami i urządzeniami odlewniczymi, które możemy Państwu zaoferować:

SCOVAL

SPECJALISTYCZNE URZĄDZENIA DO PRZYGOTOWANIA MASY FORMIERSKIEJ BENTONITOWEJ - MIESZARKI I MIESZARKO - CHŁODZIARKI WRAZ Z SYSTEMEM KONTROLI PARAMETRÓW MASY.

Firma SCOVAL projektuje, wykonuje oraz instaluje specjalistyczne urządzenia na bazie bentonitowych mas formierskich dla odlewniczego procesu formowania – oferując rozwiązania kompleksowe jak również te dotyczące modernizacji lub rozbudowy istniejących stacji przerobu mas.

Ich wiedza ekspercka oraz znajomość mechaniki, automatyki przemysłowej i robotyki pozwala na oferowanie zaawansowanych systemów inżynierskich wraz z projektem i wykonawstwem specjalistycznych maszyn w obszarze odlewnictwa żelaza i aluminium.

Poniżej znajduje się portfolio producenta, z maszynami i urządzeniami odlewniczymi, które możemy Państwu zaoferować:

HUNTER

(krótki opis HUNTER)

Firma HUNTER … (dłuższy opis).

Poniżej znajduje się portfolio producenta, z maszynami i urządzeniami odlewniczymi, które możemy Państwu zaoferować:

W celu otrzymania aktualnych informacji na temat oferowanych urządzeń i maszyn oraz warunków realizacji kontraktów, prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.